Pravidla

Svaz autorů a interpretů (www.sai.cz) vyhlašuje v roce 2018 již VI. ročník soutěže určené pro hráče na akustickou kytaru, a to v oblasti všech hudebních žánrů kromě klasické hudby. Kytarová soutěž SAI - Kytara napříč žánry je jedinou soutěží tohoto druhu na území České republiky. Otevírá se jak pro české, tak i zahraniční účastníky (přihlášení pro zahraniční účastníky je na webu SAI).

Akce je realizována Svazem autorů a interpretů (SAI) ve spolupráci s festivalem Kytara napříč žánry, nakladatelstvím Muzikus a firmou Kytary.cz. Je skvělou příležitostí pro všechny kytaristy bez ohledu na věk či vzdělání.

Soutěž je určena výhradně pro hráče na sólovou akustickou kytaru, kteří hrají vlastní hudbu nebo úpravy hudby již existující, ne však písničky. Účastníci mohou hrát prsty i různými druhy trsátek na kovové i nylonové struny.

Kritéria soutěže

 1. Žánry hudby – účastníci mohou hrát skladby jakéhokoliv žánru kromě hudby klasické.
 2. Výběr hudby – záleží jen na účastníkovi. Soutěžící by měl mít připravené alespoň tři skladby pro celou soutěž v rozdílných tempech (pomalé, střední a rychlé).
 3. Typy kytary – účastníci mohou hrát na jakékoliv akustické kytary.
 4. Věk účastníků – věk nerozhoduje.
 5. Bude hrazena doprava do místa soutěže a zpět. Jízdné bude proplacené na základě předložení jízdenek. Při dopravě automobilem podle vzdálenosti, maximálně však do výše 700,- Kč.

Průběh soutěže

Přihlášení do soutěže na www.muzikus.cz

 1. Chcete-li se zúčastnit KYTAROVÉ SOUTĚŽE SAI, je třeba se nejprve zaregistrovat na Muzikus.cz (www.muzikus.cz/registrovat/), vytvořit profil kapely (interpreta) a nahrát soutěžní skladbu v mp3. (registrovaní toto přeskočí) Nebudete-li si vědět rady, jsou jednotlivé kroky popsány v nápovědě (www.muzikus.cz/napoveda). Podrobné údaje jsou zcela dobrovolné, můžete je přeskočit, vynechat, nebo doplnit kdykoli později.
 2. Na stránce s vašimi mp3 nahrávkami v sekci ("Soutěž(e) kapel" - KYTAROVÁ SOUTĚŽ SAI – Kytara napříč žánry 2018) zvolte soutěžní skladbu a potvrďte kliknutím na “přihlásit/odhlásit do soutěže” (tato možnost po uzávěrce soutěže automaticky zmizí).
 3. Přihlášená skladba se následně objeví na stránce kytarovasoutez.cz v seznamu přihlášených interpretů.

Uzávěrka přihlášek je 31.10.2018 do 19:00.

Odborná porota vybere ze zaslaných a řádně přihlášených nahrávek 10 semifinalistů.

Semifinále

 1. Pro semifinále si vybraní hudebníci připraví dvě skladby různého charakteru v rozdílných tempech.
 2. Semifinále proběhne dne 8.11. 2018 odpoledne v malém sále Konzervatoře Pardubice (Sukova třída 1260, 530 02 Pardubice).
 3. Odborná porota sestavená z čtyř profesionálních hudebníků vybere 5 postupujících do finále.

Finále

 1. Ve finále zahrají postupující dvě libovolné skladby různého charakteru v rozdílných tempech. Mohou to být i skladby ze semifinále.
 2. Finále proběhne veřejně dne 8.11. 2018 v 19:30 v malém sále Konzervatoře Pardubice (Sukova třída 1260, 530 02 Pardubice).
 3. Porota určí z pěti finalistů vítěze, 2. a 3. místo.
 4. Při koncertním vystoupení finalistů budou mít diváci možnost vybrat svého favorita a ten získá cenu diváků.
 5. Na závěr finále vystoupí se svým recitálem předseda poroty Andrés Godoy.

Ceny

viz. Ceny